Košarkaeurobasket

Njemačka nadigrala Grčku i tražit će finale protiv Španjolske, Giannis isključen pet minuta prije kraja zbog udaranja suparnika

13. rujna 2022. - 22:43

Prvi polufinalni par ovogodišnjeg EuroBasketa u Berlinu čine Španjolska i domaćin Njemačka, nakon što je Španjolska u prvom četvrtfinalu svladala Finsku sa 100-90 (19-30, 24-22, 30-15, 27-23), u drugom je Njemačka nadigrala Grčku sa 107-96 (31-27, 26-34, 26-10, 24-25).

Njemačka je do pobjede protiv Grčke stigla prvenstveno zahvaljujući fantastičnom šutu za tricu, na kraju treće četvrtine već su ih imali pogođenih 15 i to uz postotak uspješnosti od 65.

Grčka je u prvom poluvremenu i uspijevala držati korak s Njemačkom uz također odličan vanjski šut i raspoloženog Giannisa Antetokounmpa, ali u trećoj četvrtini je napadački potpuno stala. U prvih sedam minuta tog dijela igre Grčka nije uspjela pogoditi niti jedan šut iz igre, ubacila je tek jedno slobodno...

29. lipanj 2024 09:50