Rapsodija na Poljudu! Hajduk torpedirao Goricu sa šest komada!

Piše Toni Perković
22. veljače 2020. - 13:54
Slavlje igrača Hajduka nakon vodećeg pogotkaRobert Matić/hajduk.hr

Hajduk je u sklopu 23. kola HT Prve HNL svladao Goricu rezultatom 6:0! Golijadu je otvorio Kreković u 10. minuti utakmice, a potom su se Jairo i Caktaš po dva puta upisali u strijelce. Kapetan Bijelih zabio je u 39. i 47. minuti, a Brazilac se pogocima osladio u 35. i 55. minuti. Konačnih 6:0 postavio je Eduok u 80. minuti. Sjajna je ovo najava za nastavak prvenstva, nadamo se da će Bijeli nastaviti sa sjajnim igrama u utakmicama koje su pred nama.

HAJDUK - GORICA 6:0 (3:0) Kreković 10`, Jairo 35`, 55` (KU), Caktaš 39`, 47`, Eduok 80`

Split, Gradski stadion u Poljudu

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Kristijan Novosel (Valpovo)

VAR sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

AVAR: Tomislav Petrović (Valpovo)

HAJDUK: Posavec - Ismajli, Dimitrov, Mujakić - Juranović, Jradi, Barry, Tahiraj - Caktaš - Jairo, Kreković

Klupa: Blažević, Ljubić, Nejašmić, Simić, Jakoliš, Eduok, Blagaić, Vučur, Dolček, Čolina, Vušković, Radić

GORICA: Kahlina - Krizmanić, Steenvoorden, Periša - Čabraja, Suk, Babec, Dvorneković - Mathieu, Lovrić – Ndiaye

Klupa: Čović, Muhammed, Hamad, Mudrinski, Maloča, Špikić, Golubickas, Gadže, Kalik

TIJEK SUSRETA

90+2` Žuti karton dobio je Dimitrov nakon starta na Ndiayeu.

90` Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88` Igrači i jedne i druge momčadi čekaju posljednji zvižduk.

80` GOOOL! Gotov je prvi set, Hajduk vodi 6:0! Pogrešku Kahline iskoristio je Eduok i zabio za nevjerojatnu prednost Bijelih!

77` Umjesto Tahiraja na terenu je Čolina.

75` Pucao je Ndiaye, ali nema pogotka.

72` Iz igre izlaze Kreković i Jairo, a na terenu su Dolček i Eduok.

68` Zabio je Kreković, ali je VAR ipak pokazao da je bilo zaleđe.

66` Na utakmici je 8487 gledatelja.

64` Požutio je sada i Mathieu.

60` Pregledavali su u VAR sobi još jednu spornu situaciju u kaznenom prostoru Gorice, ali ipak ništa od novog kaznenog udarca.

57` Izašao je Lovrić, na terenu je Lovrić.

55` GOOOL! Jairo je izveo kazneni udarac i povisio na 5:0!

54` Kazneni udarac za Hajduk. Kalik je nepropisno zaustavio Ismajlija i dobio žuti karton.

49` Uposlio je Jradi Jaira, ali njegov udarac zaustavlja dobro postavljeni Kahlina.

47` GOOOL! Hajduk je otklonio opasnost ispred svoga gola i onda fantastičnom akcijom u kojoj su sudjelovali Tahiraj, Jairo i Caktaš poveo 4:0! Caktašev drugi pogodak danas.

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Na terenu su Kalik i Golubickas umjesto Periše i Babeca.

45+2` Kraj prvog dijela.

45` Mathieu je pokušao glavom, ali lopta odlazi preko gola. Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

43` Puca Kreković pored gola.

42` Pokušaj Gorice nakon slobodnog udarca nije bio opasan po gol Posavca.

39` GOOOL! 3:0 vodi Hajduk! Prekrasan pogodak Bijelih za veliko vodstvo koje će teško ispustiti do kraja. Jairo je lijepo petom proigrao Tahiraja, on predriblao braniča gostiju i uposlio Caktaša koji zabija za tri razlike!

35` GOOOL! Hajduk vodi 2:0! Veliku pogreška obrane Gorice iskoristio je Jairo koji je sjajno pratio što braniči gostiju rade, presjekao loptu, sjurio se prema Kahlini i poentirao za povećanje vodstva!

27` Ponovno je opasan bio Lovrić, ali njegov udarac odlazi pored vratnice Hajdukovog gola.

25` Dvorenković puca s dvadesetak metara, ali lopta odlazi visoko preko gola.

21` Opasno je sada bilo pred golom Hajduka, tukao je Lovrić, ali odlično brani i Posavec.

19` Sjajna reakcija Jaira nakon pogreške obrane Gorice i još bolja reakcija Kahline koji brani Brazilčev pokušaj.

18` Pokušao je Caktaš, ali lopta odlazi preko gola.

10` GOOOL! Hajduk je poveo 1:0, Jairo je proigrao Caktaša, pomoćni sudac označio je zaleđe, igrači gostiju su stali, a kapetan Bijelih uposlio je Krekovića koji pogađa za 1:0! Nakon provjere u VAR sobi Bebek je priznao pogodak.

9` Žuti karton dobio je Čabraja zbog simuliranja.

4` Suk se sapleo u kaznenom prostoru Hajduka, igrači Gorice tražili su kazneni udarac, ali nakon konzultacija s VAR sobom Bebek je loptu dao Bijelima.

1` Počeo je susret na Poljudu.