HajdukAjmo Bijele

Nogometašice Hajduka su u rijetko viđenoj drami stigle na prag ulaska u Prvu ligu, do velike pobjede dovela ih je Antonia Mišura

Piše Frane Vulas
15. svibnja 2022. - 19:43

Nogometašice Hajduka prvakinje su Druge lige skupina A i na najboljem su putu da izbore povratak u Prvu ligu u kojoj su nastupale pod ranijim imenom Marjan. U ključnoj utakmici zadnjeg kola, derbiju s Goricom na Poljudu „bijele” su u velikoj drami punoj preokreta slavile 3:1 (1:0). Na koncu su Hajduk i Gorica skupili po 45 bodova, ali Splićanke imaju bolji međusobni skor. U prvom dijelu prvenstva Hajduk je u Velikoj Gorici poražen 0:1.

Vodstvo 2:0 Hajduku su donijele Ozana Milojević u 9. i Antonia Mišura u 52. minuti, ali u 84. minuti iz slobodnog udarca su gošće preko Mie Kalašić smanjile nakon što je vratarku Hajduka Karlu Jonjić omelo sunce. Taj rezultat je zbog gola u gostima ostavljao Goricu na prvom mjestu. Međutim, u 89. minuti Mišura je drugim pogotkom donijela Hajduku t...

06. listopad 2024 01:15