Domaći nogometeuro kvalifikacije

Dalić može odahnuti: bio je to lak posao u Rigi, Euro je sve bliže, još samo Armenija

Piše Sport SD
18. studenog 2023. - 19:52

Hrvatska nogometna reprezentacija slavila je na gostovanju u Rigi protiv Latvije rezultatom 2:0 u pretposljednjem susretu skupine D kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine u Njemačkoj.

Ogled u Rigi bio je riješen nakon samo šesnaest minuta igre, u sedmoj minuti Lovro Majer je zabio za vodstvo, a konačan rezultat postavio je Andrej Kramarić.

Ovom pobjedom Hrvatska je stigla do 13 bodova, tri manje od vodeće Turske koja je još ranije osigurala jedno od prva dva mjesta koja vode na Euro, ali i dva više od trećeg Walesa koji je ranije na gostovanju kod Armenije odigrao 1:1.

Pobjedom protiv Armenije u utorak u Zagrebu Hrvatska će osigurati plasman na Europsko prvenstvo.

TIJEK UTAKMICE

90+3‘ KRAJ UTAKMICE

90‘ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade

90‘ Marco Pašalić nije ima sreće, lijepo je primio loptu i krenuo prema golu, udarac, ali vratnica

89‘ Dvostruka zamjena kod Latvije, Jurkovskis i Zelenkovs su u igri Jaunzemsa i Daškevičsa

86‘ Ulazi još jedan debitant, Martin Baturina je u igri umjesto Modrića

82‘ Nakon ubačaja Stanišića pokušao je Majer u petercu iz okreta, lopta ide preko grede

80‘ Iz igre izlazi strijelac Kramarić, ulazi Marco Pašalić, bit će ovo njegov debi za reprezentaciju

72‘ Pašalić je pucao s vrha šesnaesterca, siguran je Ozols

Ante Čizmić/Cropix

70‘ Slobodan udarac za Hrvatsku nakon prekršaja nad Kramarićem, pucao je Majer, lopta odlazi preko grede

33‘ Pucao je Budimir glavom nakon ubačaja Stanišića, lopta odlazi preko grede

29‘ Tobers je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Brozovićem na sredini terena

26‘ Nakon lošeg ispucavanja vratara Latvije lopta je došla do Kramarića koji s tridesetak metar pokušava zabiti, ali neprecizan je

22‘ Bitka i na tribinama. hrvatski navijači skandiraju ‘Vukovar, Vukovar‘, a domaći navijači ‘Latvija, Latvija‘

16‘ GOOOL! Stanišić je tražio Majera u šesnaestercu, obrana Latvije na trenutak čisti, ali lopta se odbija do Kramarića koji povećava vodstvo Hrvatske u Rigi

12‘ Novi pokušaj Majera, lopta ide pored vratnice

10‘ Stadionom u Rigi ori se pjesma hrvatskih navijača, njih oko tisuću doputovalo je u Latviju podržati reprezentaciju

7‘ GOOOL! Hrvatska vodi, strijelac Majer. Modrić dijagonalom pronalazi Ivanušeca koji šalje loptu za Majera, a Lovro u petercu bez problema zabija

3‘ Hrvatska je prva zaprijetila, pucao je Kramarić glavom nakon ubačaja s desne strane, ali lak posao za vratara Ozolsa

1‘ Počela je utakmica

- Hrvatski reprezentativci stigli su na stadion Skonto.

- Utakmica u Erevanu je završila, Armenija i Wales odigrali su neriješeno (1:1). Sjajne su to vijesti za našu reprezentaciju koja sada sama odlučuje o svojoj sudbini u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

- Wales je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Armenac Nair Tiknizyan zabio je autogol, video pogledajte OVDJE.

- Stigli su sastavi, a odlične vijesti za hrvatsku reprezentaciju stižu iz Armenije. U dvoboju protiv Walesa Armenija vodi 1:0 golom Zelarrayana u šestoj minuti, video pogledajte OVDJE, što otvara priliku Vatrenima da pobjedom u Latviji opet dođu na drugo mjesto i imaju svoju sudbinu u svojim nogama. Samo da Armenija izdrži

Riga - Stadion Skonta. Utakmica skupine D kvalifikacija za plasman na Euro 2024. godine: Latvija - Hrvatska. Početak u 18 sati. Sudac: Urs Schnyder (Švicarska) Pomoćnici: Marco Zürcher i Benjamin Zürcher (Švicarska)

LATVIJA: Ozols - Savalnieks, Černomordijs, Balodis, Ciganiks - Tobers, Saveljevs - Jaunzems, J. Ikaunieks, Daškevičs - Uldrikis

HRVATSKA: Livaković - Stanišić, Šutalo, Erlić, Gvardiol - Modrić, Brozović - Majer, Kramarić, Ivanušec - Budimir

03. svibanj 2024 14:17