Šok u Leipzigu. Italija izjednačila u 98. minuti i srušila Hrvatskoj snove

Piše D. KA.
24. lipnja 2024. - 23:18

Hrvatska je remizirala s Italijom 1:1 u utakmici i završila skupinu na trećem mjestu s dva boda. Modrić je doveo Vatrene u vodstvo u 55. minuti, a Zaccagni je izjednačio u 98. minuti. Hrvatska i dalje može u osminu finala, ali ovisi o drugim utakmicama.

U narednim danima moraju izgubiti Češka, Gruzija i Srbija, dok Slovenija mora izgubiti s najmanje tri razlike.

Kakva je atmosfera na samom stadionu i oko njega pratite ovdje.

Uživo

90+8‘ Kraj utakmice

90+8‘ Gol. Italija je izjednačila.

90+3‘ Juranović je sada zadržao loptu u posjedu Hrvatske, iznudio žuti karton za Calafiorija, "ukrao" koju sekundu

90‘ Igrat će se najmanje osam minuta sudačke nadoknade

89‘ Juranović ulazi umjesto Kramarića

87‘ Italija je sada bila jako blizu izjednačenja, Chiesa je poslao loptu u šesnaesterac po podu, za milimetar je nije stigao Scamacca

84‘ Ponovno opasno pred golom Italije, loše povratno dodavanje morao je Calafiori izbiti ispred Majera

82‘ Žuti karton i za Stanišića

80‘ Ulazi Majer umjesto Modrića, aplauz cijelog stadiona za kapetana Hrvatske i strijelca gola

80‘ Lijepa akcija Hrvatske, Brozović je ubacio s desne strane, meta je bio Budimir, ali je ispred njega Bastoni očistio

78‘ Žuti za Pongračića, prekršajem je zaustavio kontranapad Italije

74‘ Pucao je Raspadori iz slobodnog udarca, živi zid je dobro odradio svoj posao

70‘ Dvije izmjene, ulaze Perišić i Ivanušec, izlaze, Sučić i Kovačić

70‘ Pritisak Talijana ne prestaje, sada je Livaković morao dobro reagirati i izbiti loptu

68‘ Sve je opasnije pred golom Vatrenih, Talijani su stalno u blizini gola Vatrenih

66‘ Opasno je bilo pred golom Vatrenih, Talijani su sve opasniji, ovaj put je loptu pokupio Livaković nakon gužve

61‘ Velika prilika za Italiju, najviši je nakon kornera bio Bastoni, malo poviše gola

60‘ Žuti karton za Modrića zbog prekršaja na Frattesiju

55‘ Gol! Hrvatska vodi 1:0! Kakav kaos je doveo sada do vodstva Hrvatske! Modriću je Donnarumma sjajno obranio penal, ali u nastavku akcije ubačaj je stigao do Budimira koji je odlično pucao, Donnarumma je ponovno nevjerojatno obranio, ali se lopta odbila do Modrića koji zabija minutu nakon neiskorištenog jedanaesterca!

53‘ Jedanaesterac za Hrvatsku nakon VAR pregleda, izvodi ga Modrić!

52‘ Traži sada Hrvatska jedanaesterac! Nova obećavajuća prilika Hrvatske, lopta je došla do Kovačića koji je pokušao ubaciti, al je njegov pokušaj zaustavila ruka braniča Italije

47‘ Dobro je Hrvatska sada istrčala, Gvardiol je dugo vukao, dodao u prostor za svježeg Budimira, ali dodavanje je bilo malo prejako

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme. Po jedna promjena za obje reprezentacije. Budimir mijenja Pašalića, kod Talijana, Frattesi umjesto Pellegrinija

45+1‘ Kraj prvog poluvremena

45‘ Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade

41‘ Smirila se sada utakmica, bez prilika u zadnjih nekoliko minuta

36‘ Pellegrini je sada pronašao mjesta za šut u šesnaestercu Hrvatske, Livaković je ponovno siguran

31‘ Zaprijetila je sada i Hrvatska! Ubacio je oštro Modrić s desne strane, Donnarumma je obranio, odbila se lopta pred gol, ali Talijani su otklonili opasnost

27‘ Zicer za Talijane skida Livaković! Nitko nije branio Bastonija koji je s pet metara glavom pucao nakon ubačaja, sjajna reakcija Livakovića, ali obrana Hrvatske nije na razini

26‘ Ponovno Talijani opasni, izgubila je Hrvatska posjed, brzo je lopta stigla u šesnaesterac Hrvatske, ponovno Retegui sam, Livaković je obranio

24‘ Žuti karton za Sučića zbog prekršaja nad Pellegrinijem

22‘ Ponovno opasno pred golom Hrvatske, Retegui je ponovno bio meta ubačaja, ovaj put s desne strane. Primio je loptu i pucao, ali Pongračić je blokirao udarac u novi korner

21‘ Mogla je Italija sada do vodstva, nakon ubačaja s lijeve strane glavom je pucao Retegui, malo pored gola, bit će korner za Talijane

17‘ Ponovno je Hrvatska došla blizu gola Italije, ovaj put je Stanišić pokušao ubaciti, ali ponovno samo do Donnarumme

14‘ Dobre vijesti za Vatrene, Španjolska je povela protiv Albanije, zabio je Ferran Torres

13‘ Kramarić je lijepo ušao u šesnaesterac i ubacio pred gol, tražio je Pašalića na drugoj strani, ali Darmian čisti

11‘ Probali su sada Talijani i s lijeve strane, preko Dimarca koji je ubacio na Pellegrinija, ali je njegov udarac glavom neprecizan

7‘ Di Lorenzo je ostao sam na desnoj strani, ubacio je u šesnaesterac, ali Pongračić je na mjestu i otklanja opasnost

5‘ Sučić je probao iz velike daljine, Donnarumma prisiljen velikom obranom izbiti loptu u korner, dobro otvaranje Hrvatske

3‘ Hrvatska u uvodnim minutama ima sav posjed na utakmici, Talijani drže Vatrene podalje od svog gola

1‘ Počela je utakmica

20:45 - Nekadašnji reprezentativac, a sada ambasador HNS-a, Šime Vrsaljko optimistično je najavio ogled s Talijanima:

"Ispred nas je važna utakmica, jako smo se dobro pripremili. Imali smo dovoljno vremena proanalizirati protivnika. Imamo čudesne navijače koji su primjer kako se voli svoja reprezentacija i svoja domovina, oni će večeras biti ključni. Ako u organizaciji igre budemo kao i oni, onda će individualna kvaliteta doći do izražaja, a tu smo mi dominantni. Ako uspijemo uzeti loptu, mislim da će nam se otvarati jako puno prilika. 12 godina sam dijelio svlačionicu s njima, oni su karakterni momci i imaju veliku želju pokazati da su bolji."

20:29 - Vedran Ćorluka ponudio je uoči početka utakmice nekoliko razmišljanja za HRT.

- Znamo što nas čeka i što trebamo. Analizirali smo pogreške koje smo radili u prve dvije utakmice. Plan je da budemo puno agresivniji. Startali smo kriminalno u obje utakmice i to moramo promijeniti. Bez agresivnosti danas nemamo što tražiti u ovoj utakmici - kaže Ćorluka, uz dodatak da igrači "moraju biti strpljivi" te da "moraju nadmašiti navijače koji su naš najbolji igrač na ovom Euru".

Posebno je istaknuo jednu značajku igre Azzurra.

- Znamo način na koji će se oni braniti. Agresivni su, dobro trče, bit će za njih prostora u kontrama, moramo na to pripaziti.