Domaći nogometje li vrime za njega

Daliću se nameće potencijalna opasnost za Španjolce nakon generalne probe, već se jednom iskazao protiv njih na Euru

Piše Krešimir Milić
10. lipnja 2024. - 07:41

Prvi put u osam susreta Hrvatska je slavila protiv Portugala. Dugo su Portugalci bili crvena krpa za hrvatske nogometaše, a u izborničkom mandatu Zlatka Dalića susretali su se s njim četiri puta. Prvi put u prijateljskoj utakmici 2018. godine koja je završila remijem pa dva puta u Ligi nacija s dva poraza. Posljednji susret bio je uspješna generalna proba za nadolazeći Euro, a momčad pod vodstvom Roberta Martineza poslužila je Daliću kao priprema za prvi susret u skupini protiv Španjolaca.

U pobjedi od 2:1 poveli su Dalićevi izabranici golom Luke Modrića iz suspektnog penala u 8. minuti, a početkom drugog dijela izjednačio je Diogo Jota da bi konačan rezultat postavio Ante Budimir u 56. minuti. Budimir iza sebe ima sjajnu golgetersku sezonu u kojoj je zabio ukupno 18 golo...

10. lipanj 2024 07:41