Marko Golubić poražen u četvrtfinalu Olimpijskih igara, ali Hrvatska još ima šanse za medalju

Piše Sport SD
8. kolovoza 2024. - 11:42

Marko Golubić poražen je u četvrtfinalu Olimpijskih igara od Bradlyja Sindena iz Velike Britanije, koji je u prvom krugu uvjerljivo pobijedio Kevina Soga Kassmana iz Papue Nove Gvineje. Ovim porazom Golubić nije ispao s turnira, ali kako bi dobio šansu da se kroz repesaž bori za medalju, trebat će navijati za Sindenov ulazak u finale.

Britanac se bori u polufinalu u 16:50. Tamo ga čeka bolji iz ogleda između Jordanca Zaida Kareema i Turčina Hakana Recbera.

David Gray/Afp

Osmina finala od 11:40

Hrvatski taekwondoaš Marko Golubić prošao je prvu prepreku u kategoriji do 68 kilograma, bio je bolji od Bernarda Piea iz Domininkanske Republike, 2:0 u rundama. Četvrtfinale je na rasporedu oko 15.30 sati, protivnik je drugi nositelj, Britanac Bradly Sinden.

Golubić je svjetski prvak iz 2023. godine, iz Bakua je doveo to zlato u Hrvatsku. Već smo navikli, taekwondo je postao jedan od sportova u kojem u Hrvatskoj uvijek očekujemo odličje.

Jučer je Lena Stojković osvojila brončanu medalju u kategoriji do 49 kg, a u subotu će na tatami u Parizu izaći Ivan Šapina koji će se boriti u katergoriji do 80 kg.