U sklopu Međunarodnog dječjeg festivala Šibenik, u Kući umjetnosti Arsen u Šibeniku u nedjelju je održana promocija knjige ‘Arsen- Sjećanja‘.
U knjizi objavljenoj u izdanju Profila, autorica, novinarka Diana Šetka, rekonstruirala je život i karijeru jednog od najvećih umjetnika s ovih prostora, kroz svjedočanstva 48 njemu bliskih ljudi, mahom značajnih ličnosti hrvatske kulture, glazbe, estrade i medija. Cijela je knjiga istinska posveta velikom umjetniku, čovjeku koji je zadužio hrvatsku kulturu.
- Govoriti ili pisati o Arsenu bilo bi nemoguće bez spominjanja Šibenika. Zato mi je i vrlo posebno predstavljanje te njegove životne priče u Šibeniku“, komentirala je Diana Šetka i dodala:
- Arsen je uvijek govorio da mu je Šibenik dao temelje, dok mu je Zagreb bio nadogradnja. Iz roditeljske kuće ponio je sve što ga je kasnije odredilo: osjećaj odgovornosti, ljubav prema majci, poštivanje obitelji, opijenost ljepotom... Otišao je iz Šibenika kao mladić s mnogo želja, a vraćao mu se cijeloga života, kao što se dijete vraća nekome koga obožava. I uvijek je naglašavao tu neraskidiva vezu. Šibenik mu je uvijek bio u srcu, o njemu bi sanjario kad bi ga nakon dugog ljeta u njegovom mediteranskom vrtu dočekale jesenske zagrebačke kiše. Kao što je napisao u svojoj pjesmi ‘to je moj svijet, tu je moj dom, sve što imam u gradu je tom‘“, rekla je Šetka.
Istaknula je kako je Arsenova veličina bila i u tome što je glazbom vezivao naizgled nespojive generacije od Ive Robića do Lee Dekleve:
- Rekla bih da Arsen nikada nije dao na sebe, ali nije bio ni od onih koji se guraju- poručila je autorica na šibenskoj promociji.
Inače, knjiga ‘Arsenn- Sjećanja‘ prije Šibenika promovirana je u Zagrebu i Osijeku.
Uz autoricu i urednicu knjige Dubravku Tomeković Aralicu, promociji u Šibeniku nazočili su članovi obitelji, prijatelji i kolege glazbenici, među ostalim i Arsenova kćer Sandra Dedić Slavica s njegovom unukom Emom.
Među ostalima, u Šibeniku je s publikom svoja sjećanja na Arsena podijelila Biserka Petrović. Ona je govorila o odrastanju njezinih sinova Ace i Dražena i Arsenovom utjecaju na njih.
Naime, malo je falilo da se Dražen i Aco zbog Arsena ‘zaraze‘ glazbom, ali, rekli bismo srećom, strast prema košarci bila je jača.