VaterpoloPRVENSTVO HRVATSKE |

10:10 JE BILO POČETKOM POSLJEDNJE ČETVRTINE POLUFINALA, ALI... Mlađim kadetima Jug Adriatic osiguranja ostala borba za broncu

1. srpnja 2020. - 20:49
Mlađi kadeti Jug Adriatic osiguranja nisu uspjeli iznenaditi u polufinalu riječko Primorje EB, po mnogima prvog favorita za naslov prvaka Hrvatske, te će na završnom turniru, koji se igra u Šibeniku, u četvrtak, 2. srpnja, igrati za treće mjesto protiv splitskog Jadrana, koji je s 18:10 poražen u drugom polufinalu od Zadra 1952.

Iako je u prvoj četvrtini zaostajala 4:1, 5:2 i 6:3, u drugoj četvrtini 7:4, a na poluvremenu 8:6, momčad trenera Željka Vukčevića i Mara Balića uspjela je u trećoj četvrtini izjednačiti na 8:8, potom na 9:9, te početkom posljednje četvrtine na 10:10. Međutim, nije se uspjela vratiti nakon što je Primorje EB s dva pogotka stiglo tri minute i 15 sekundi prije kraja posljednje četvrtine do vodstva 12:10.

Jug Adriatic osiguranje je u polufinalu igrao u sastavu: Antoan Špilar, Tino Savinović, Juraj Kulušić, Luka Čurlin (1), Ante Jerković, Mateo Benussi (1), Antonio Hezonja, Lovro Zvono, Maro Šušić (3), Nikola Perak, Marin Zeko (1), Petar Kulaš (1), Marino Brzica i Niko Đerek (3).

16. travanj 2024 18:26