TenisDUBROVKINJA BEZ FINALA WIMBLEDONA

Lucija nije uspjela ponoviti rezultat Ane od prije deset godina, teren broj 18 nije sretan za dubrovački tenis

8. srpnja 2022. - 18:11

Priželjkivali smo kako će deset godina poslije opet Dubrovkinja zaigrati u finalu Wimbledona! Ali, nije uspjela Lucija Ćirić Bagarić sa Slovakinjom Nikolom Daubnerovom dobiti polufinale, do kojeg je došla s tri pobjede, te tako ponoviti ono što je uspjela Ana Konjuh 2012. godine sa Švicarkom Belindom Beničić kad je u svom debiju na terenima All England Cluba izborila finale parova.

Ćirić Bagarić i Daubnerovu poražene su nakon sat i 19 minute bitke za finale trećeg juniorskog Grand Slam turnira sezone sa 6:3 i 6:4 od Rose Marie Nijkamp iz Nizozemske i Angelle Okutoyi iz Kenije. Pamtit će se kako su meč otvorile vodstvom 2:0 nakon čega su izgubile pet gemova za redom, te kako su u drugom setu također imale vodstvo 2:0, ali i 4:2, te 30:15 na svom servisu u sedmom gemu, zatim 40:15 na svom servisu u devetom gemu pri rezultatu 4:4...

Poraz su upisale na šestom 'glavnom' terenu u Wimbledonu, terenu broj 18 na kojem je Ana Konjuh 2012. godine igrala svoje prvo Grand Slam finale, finale parova, te izgubila od prvih nositeljica, Kanađanke Eugienie Bouchard i Amerikanke Taylor Townsend nakon sat i 12 minuta igre sa 6:4 i 6:3, na istom mjestu gdje je godinu dana poslije, 2013., Ana zaustavljena od Townsend u polufinalu singla u tri seta. Sad ni Ćirić Bagarić nije uspjela izaći kao pobjednica na '18-ici'...

POVIJESNI TEREN BROJ 18

Teren broj 18 u Wimbledonu poznat je po tome jer je na njemu odigran najduži meč u povijesti tenisa. Od kada se do kada igralo, koliko je ukupno trajao, koji je bio rezultat i tko je igrao - sve to piše na ploči, koja je 'spomenik' na zidu ‘osamnaestice’.

Tu su 22. lipnja 2010. godine svoj meč počeli John Isner Nicolas Mahmut, a završili ga dva dana poslije. Na terenu su proveli čak 11 sati i 5 minuta. Odigrali su 138 gemova u petom odlučujućem setu. Meč je 22. lipnja prekinut nakon 2:2 u setovima. Kako se dan poslije peti set igrao do 59:59 te je opet zbog mraka prekinut. I onda nastavak do povijesnih 70:68 za Isnera. Taj meč drži čak jedanaest teniskih rekorda! S obzirom na promjene, tako će i ostati.

Ćirić Bagarić je tako drugi Grand Slam turnir za redom igrala polufinale turnira parova. Bila je i u polufinalu prethodnog, Roland Garrosa

20. travanj 2024 01:51