RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

POBJEDOM POČELI 2020. GODINU Ako se po jutru dan poznaje...

2. veljače 2020. - 01:20
Dobio je Dubrovnik u Gospinom polju Varaždin 1930. s 27:26. Gosti su u posljednjoj minuti izjednačili pogotkom Jurice Vidačeka nakon čega je za pobjedu momčadi trenera Vedrana Ćurka naciljao osam sekundi prije kraja Tomislav Nuić, koji je s Nikšom Bušljom bio prvi strijelac domaćina. Obojica su postigla po šest pogodaka, Bušlje je šesti put mrežu Varaždina 1930. zatresao u pretposljednjoj minuti utakmice za vodstvo 26:25. Gosti su nakon pogotka Nuića za 27:26 uzeli minutu dogovora te sa sedam igrača otišli u napad, ali nisu uspjeli...

Varaždin 1930. je bolje otvorio utakmicu. Poveo je s 2:0 i 4:1. Dubrovnik je na 4:4 izjednačio pogotkom Tarika Kasumovića u 13. minuti. Gosti su nakon toga vodili s 5:4, 6:5 te 7:6. Faruk Vražalić je izjednačio na 7:7, a Bušlje potpisao prvo vodstvo u 20. minuti. Nakon što je Vidaček poravnao na 8:8 – dva pogotka u nizu Dubrovnika, koji je na poluvremenu imao šest pogodaka viška (17:11), a početkom nastavka i sedam kad je pogodio Tomislav Radić za 18:11. Međutim, unatoč tome, zatim vodstvu 22:16 u 42. minuti, te 24:21 u 52. minuti, Varaždin 1930. je uspio tri minute prije kraja izjednačiti (24:24). Nakon toga pogađa Nuić za 25:24 u 58. minuti. Odmah su gosti izjednačili. Potom slijedi već opisana završnica...

Marinko Ševo je imao 12 obrana, Kasumović je bio treći strijelac Dubrovnika sa četiri pogotka, Radić je postigao tri, Marino Knez i Vražalić po dva, te Leo Brnin, Maro Dabelić i Hrvoje Lončarica po jedan. Još su igrali Marino Gabrieri, Luka Bevanda, Kristijan Raguž i Toni Barišić.

Dubrovnik je u 13. kolu tako ostvario treću pobjedu. I dalje je posljednji, ali sad sa 7 bodova (tri pobjede, remi i devet poraza). Sedmi Varaždin 1930. i osme Sesvete imaju po 11 bodova, dok je na pretposljednjem mjestu Bjelovar s utakmicom manje i 9 bodova.

Podsjetnik, još je pet kola do kraja prvog dijela sezone. Nakon toga će momčadi plasirane od petog do desetog mjesta igrati Ligu za ostanak, ali u nju neće ući s osvojenim bodovima iz prvog dijela, već će petoplasirani krenuti s 5 bodova, šestoplasirani sa 4 boda, sedmoplasirani s 3 boda, osmoplasirani s 2 boda, devetoplasirani s bodom, a deseti bez boda. U Ligi za ostanak igra se deset kola. U igri je 20 bodova. Posljednja dva mjesta u Ligi za ostanak vode u niži rang.

Dubrovnik se pojačao uoči nastavka sezone. Želi i iduće sezone igrati među najboljima. Protiv Varaždina 1930. debi u dresu dubrovačkog kluba imali su vratar Marinko Ševo, te Tarik Kasumović, Faruk Vražalić i Tomislav Nuić.

U 14. kolu Dubrovnik je gost Zameta, koji je na diobi petog mjesta s 12 bodova.
16. travanj 2024 10:00