OstaloMALI NOGOMET

Square dobio doprvaka usred Pule, prva gostujuća pobjeda ‘crveno plavih‘, Primić počeo s obranom, te zaključio derbi na isti način!

18. studenog 2022. - 19:40

VELIKA POBJEDA

Stanoinvest Futsal Pula – Square 2:3

PULA Dom sportova ‘Mate Parlov‘. Gledatelja 350. Suci: Mateo Šimunov (Zadar) i Marijan Šimatović (Gospić). Delegat: Dragan Jurić (Pula).

Strijelci: 0:1 Duvančić (7), 1:1 Difonzo (17), 2:1 Osredkar (28), 2:2 Hrkać (31), 2:3 Đuraš (35)

STANOINVEST FUTSAL PULA: Milanović, Osredkar, Mataja, Baisel, Vukmir – Lorber, Da. Moravac, De. Moravac, Grbić, Difonzo, Lolić, Bilić, Hrgota, Prelčec. Trener: Nijaz Mulahmetović.

SQUARE: Primić, Perović, Totošković, Cvjetković, Marinović – Jurišić, Daničić Kačić, Noković, Tešija, Đuraš, Džanković, Duvančić, Hrkać, Kljunak. Trener: Antun Bačić.

POREDAK

1. Novo vrijeme 13 bodova, 2. Square (utakmica više) 11 bodova, 3. Olmissum 9 bodova, 4. Crnica 7 bodova, 5. Stanoinvest Futsal Pula (utakmica više) 7 bodova, 6. Osijek 6 bodova, 7. Vrgorac 5 bodova, 8. Torcida 5 bodova, 9. AFC Universitas 5 bodova, 10. Futsal Dinamo 2 boda.

Prva gostujuća pobjeda Squarea ove sezone, i to usred Pule, kod istoimenog domaćina, aktualnog doprvaka, osvajača hrvatskog Superkupa, te sastava koji je ušao u elitnu rundu ovogodišnje europske Lige prvaka. Ukupno treća pobjeda kad se zna kako je dobio obje utakmice kod kuće, protiv Crnice i AFC Universitasa.

Zoran Primić prvi je imao posla. Nakon prve obrane vratara Squarea Bernardo Difonzo je zatresao okvir gola dubrovačkog sastava, koji je poveo u 7. minuti.  Hrvoje Cvjetković je izveo udarac iz kuta, ‘pogodio‘ na prvoj stativi Gordana Duvančića, koji je naciljao bliži kut gola Darka Milanovića. Nakon toga nova dva udarca Squarea, točnije, Daria Marinovića, ali dvije obrane vratara domaćih.

Primić je potom upisao nove dvije obrane, neumorni Matej Perović je zaradio žuti karton (treći). Difonzo je u 17. minuti projurio uz desnu stranu, oslobodio se dvojice igrača Squarea, zavrnuo u sredinu te naciljao udarcem s 8,9 metara donji lijevi kut gola Primića, koji je bio na lopti, ali nije uspio spriječiti pogodak. Još dva puta se Primić istaknuo obranama do kraja prvog poluvremena u kojem je Square pokazao više u prvih deset, a Pula dosta više u drugih deset minuta. Nakon prvih 20 minuta utakmice domaćin je imao viuše udaraca (11:7), dva udarca više u okvir gola (6:4), te duplo više udaraca iz kuta (8:4). Ono najvažnije, u pogocima 1:1.

Na početku nastavka, u 23. minuti, Maro Đuraš je sa 7,8 metara zatresao gredu gola Pule. U istoj minuti, kontra tri na dva Pule, Primić uz pomoć okvira gola nije dozvolio pogodak. Milanović je u 25. minuti zaustavio udarac Mirka Hrkaća koji je pogodio njegov donji desni kut. Marinović je u 28. minuti imao lijepu priliku za pogodak, ali što nije uspio Square, jest Pula. Igor Osredkar se našao u zagrljaju suigrača nakon što je pogodio za 2:1. U istoj minuti David Mataja je tukao, a Primić spriječio novi pogodak domaćih. Minutu poslije isti akteri, opet se istaknuo vratar Square. U 30. minuti Marinović dva puta, te jednom Cvjetković su pokušali, ali je Milanović spriječio izjednačenje. Međutim, u 31. minuti, kad je Hrkać tukao s 11, 12 metara, to Milanović nije uspio – 2:2.

Marinović je nakon neopreznog starta na polovici terena požutio.

U 35. minuti zatresao se još jednom okvir gola Squarea. Daniel Moravac je tukao. U istoj minuti, na drugoj strani, Marinović za Đuraša, te Square vodi 3:2. U 38. minuti Milanović je zaustavio udarac Cvjetkovića, te spriječio da Square ne ode na dva razlike. Na drugoj strani Primić je spriječio izjednačenje, zadnji put u zadnjoj sekundi utakmice...

Prethodno je požutio Primić, kao i Perović, i njemu je to treći žuti.

Četvrta utakmica u gostima Squarea ove sezone, nakon dva remija (Futsal Dinamo i Vrgorac), zatim poraza u Osijeku, sad pobjeda u Puli, i to uoči dolaska Novo vrijeme, prvaka i lidera u Gospino polje, još jednog sastava koji je sudionik elitne runde europske Lige prvaka!

Square slavi pobjedu u 5. kolu protiv AFC Universitasa 3:0 u Gospinom polju