OstaloMALI NOGOMET |

PRIDVORJE NAVIJA ZA RIVU SLANO Hoće li Cavtat već u Čibači 14. ožujka otvoriti šampanjac?

9. ožujka 2020. - 10:17
Cavtat je dobio i trinaestu utakmicu u nizu, ukupno četrnaestu, a i dalje ne zna za poraz. Nakon prve utakmice sezone i prve pobjede odigrao je 2:2 s Pridvorjem, a od tad ruši sve pred sobom. Istina, Pridvorje se drži. Zaostaje (samo) pet bodova. Dva su kola do kraja. Cavtat iduće igra protiv Rive Slano, koja je treća, a Pridvorje protiv Čibače. U zadnjem kolu, 18., u kojem ne igra posljednjeplasirani klub, igraju između ostalog prvi protiv drugog, to je zadnja utakmica prvenstva, a već je jasno kako su to Cavtat i Pridvorje.

Računica je jasna. Cavtat pobjedom u idućem kolu osigurava naslov prvaka. Ne dobije li Rivu Slano, a Pridvorje bude uspješnije od Čibače, tad zadnje kolo odlučuje. Cavtatu onda u super derbiju prvenstva igra i neodlučan rezultat za naslov prvaka, a Pridvorju to donosi samo pobjeda. Ne gleda se pogodak razlika, već međusobni rezultati.

Cavtat je u 16. kolu slavio na Korčuli, Pod balonom. Dobio je momčad Sveti Antun s 3:2. Vodio je s 3:1. Pridvorje je deklasiralo Pontu sa čak 8:1. Sve ostale utakmice kola su ostale u sjeni ta dva ogleda, koja odlučuju o najvažnijem – naslovu prvaka Županijske lige.

SEMAFOR 16. kolo
Riva Slano – Mećajac 3:2
(Antonio Kokanović u 8. i 11., te Dominik Glavinić u 9. minuti / Ivo Čuljak u 16. i 25. minuti), Pridvorje – Ponta 8:1 (Paulo Vukić u 3. i 20., Ivica Obad u 17., 28. i 29., Antun Šmanjak u 18., Teo Đukan u 23. i Niko Ljubić u 28. minuti / Jurica Mandić u 28. minuti), Zmaj – Čibača 1:2 (Marino Zalokar u 12. minuti / Mateo Kesovija u 1. i Kristijan Prkut u 15. minuti), Sokol – Porto Tolero 1:6 (Ilija Marić u 13. minuti / Ivan Arar u 3., Žarko Visković u 4., 4. i 21., Marin Babić u 6. i Alen Vuković u 6. minuti), Plat – Duba Konavoska 0:3 (Plat se nije pojavio u zakazano vrijeme, utakmica je registrirana 3:0 u korist Dube Konavoske, a Plat je kažnjen oduzimanjem tri boda), Sveti Antun – Cavtat 2:3 (Šimun Šulentić u 19. i Teo Borovina u 29. minuti / Davorin Krešić u 7., Vlaho Grbešić u 20. i Niko Grbešić u 21. minuti), Dunave – Jadran 6:3 (Jurica Ivanković u 1., 12. i 17., Pavo Kuliš u 18. i 18., te Baldo Valjalo u 29. minuti / Matija Benčak u 8. i 30., te Pero Arbanasin u 11. minuti), SSSD UNIDU – Čilipi 0:2 (Nino Njire u 26. i Pero Opušić u 27. minuti), slobodna je bila Lumbarda

POREDAK
1. Cavtat 43 boda (63:24),
2. Pridvorje 38 bodova (67:27), 3. Riva Slano 34 boda (60:35), 4. Duba Konavoska 34 boda (49:28), 5. Dunave 31 bod (74:57), 6. Porto Tolero (kažnjen oduzimanjem dva boda) 29 bodova (95:30), 7. Čibača 27 bodova (39:31), 8. Čilipi (utakmica više, slobodni u 17. kolu) 24 boda (38:35), 9. Lumbarda 24 boda (56:62), 10. Sveti Antun 17 bodova (50:57), 11. Jadran 16 bodova (39:59), 12. Sokol 13 bodova (44:73), 13. Ponta 11 bodova (50:72), 14. Zmaj 10 bodova (32:56), 15. SSSD Unidu (kažnjen oduzimanjem tri boda) 8 bodova (31:58), 16. Mećajac 4 boda (20:52), 17. Plat (kažnjen oduzimanjem tri boda) 1 bod (27:78).

RASPORED 17. kola
Subota, 14. ožujka, dvorana Osnovne škole Župa dubrovačka, 16 sati:
Jadran – SSSD Unidu, 17 sati: Duba Konavoska – Dunave, 18 sati: Ponta – Sokol, 19 sati: Čibača – Pridvorje, 20 sati: Mećajac – Zmaj, 21 sat: Cavtat – Riva Slano, Ploče, Dom sportova: Porto Tolero – Plat, Korčula, Pod balonom: Lumbarda – Sveti Antun, slobodna je momčad Čilipi.

TOP(NIK)
Jurica Ivanković s 25 pogodaka i Mateo Miladin s 21 pogodak, obojica igrači Dunava, drže vrh liste strijelaca. Treći je Vlaho Grbešić (Cavtat) s 19 pogodaka, četvrti Dominik Glavinić (Riva Slano) sa 17 pogodaka, peti Zlatko Kušurin (Porto Tolero) sa 16 pogodaka...
18. travanj 2024 20:48