OstaloODBOJKA |

POVRATAK U NAJVEĆI RANG NAKON 1273 DANA Dubrovnik počeo borbu za svaki poen, set, meč, bod...

21. rujna 2020. - 13:02
Ženski odbojkaški klub Dubrovnik - ekipa koja je u sezoni 2019./20. izborila plasman u Super ligu, najveći rang
Točno 72 minute trajala je utakmica u dvorani Osnovne škole Dragutina Tadijanovića u Vukovaru. Enna Vukovar je s 3:0 dobila Dubrovnik na startu Hrvatske Super lige. Domaćin je u tri seta osvojio 19 poena više od ekipe iz Gospina polja, povratnika u najveći rang (75:56). Dubrovnik je u prvom setu uzeo 19 poena, u drugom 20, a u trećem 17.

Ukupno je dvanaest ekipa u Super ligi. U četiri od preostalih pet utakmica 1. kola također je bilo 3:0 (Rijeka – Osijek 0:3, Dinamo Zagreb – Olimpik 3:0, Split – Kaštela 0:3 i HAOK Mladost – Poreč 3:0), dok su jedino u utakmici Brda – Marina Kaštela obje ekipe uzele barem po jedan set (1:3).

Dubrovnik u 2. kolu dočekuje HAOK Mladost (nedjelja, 27. rujna u 18 sati), potom je gost Poreča i Osijeka. U 5. kolu će dočekati Kaštelu. U 6. kolu je gost Marine Kaštela, pa mu dolazi Olimpik. Nakon toga ekipu trenerice Mirjane Vreće i Marine Radić čeka put u Rijeku, a u zadnja tri kola prvog dijela raspored je: doma Dinamo Zagreb, vanka Brda i doma Split. Prvi dio završava 20. prosinca. Drugi počinje 23. siječnja 2021. godine.

Dubrovnik je zadnji put u najvećem rangu igrao u sezoni 2016./17., dok je sezonu prije nastupio u četvrtfinalu za prvaka u kojem je izgubio od zagrebačke Mladosti. Posljednji prvoligaški nastup imao je 26. ožujka 2017. godine - poraz u Velikoj Gorici od izravnog konkurenta, Azene, s 3:1.

Zadnje dvije sezone svake korak naprijed Dubrovnika, te ga evo opet u najvećem rangu. Opet nije posegnuo za pojačanjima. Igrat će ekipa koja je izborila Super ligu. Bit će borba za svaki poen, set, meč, bod, pružiti što bolji otpor najboljima, pokušati nekoga iznenaditi. Ostanak je cilj.

Dubrovnik je protiv Enna Vukovara igrao u sastavu: Anđela Čuljak, Karla Burđelez, Matea Daničić, Mara Šilje, Ivana Marinović, Nora Đurić, Doris Buzolić, Martina Vreća, Ema Šušić, Gabriela Stipanović, Katarina Drobac i Marijeta Lolić.
24. travanj 2024 21:30