KošarkaFESTA DUBROVNIKA U GOSPINOM POLJU

Kakva utakmica Petra Miovića, momčad Darka Kunce uništila konkurenciju, ni Šibenik nije imao izgleda, te je osvojila Kup regija!!!

21. svibnja 2023. - 15:42

ZAVRŠNI TURNIR

Subota, 20. svibnja, polufinala: Medveščak - Šibenka 99:104 nakon produžetka, Dubrovnik - Brod 108:73, nedjelja, 21. svibnja, utakmica za treće mjesto: Brod – Medveščak 71:72, finale: Dubrovnik - Šibenka 117:76

Kapetan kadeta Dubrovnika Petar Miović je reprezentativac. Prošle sezone sudionik Eurobasketa do 16 godina. Odigrao je bez odmora prvo poluvrijeme finala Kupa regija protiv Šibenke u Gospinom polju. Jedino njega nije mijenjao trener Darko Kunce. Zakucao je sa zvukom sirene na kraju druge četvrtine, bio je to njegov 25-i koš u prvom poluvremenu u kojem je ubacio 10 od 17 šuteva iz igre od čega 8 od 10 za dva. Plus imao je 6 skokova, asistenciju, te dvije ukradene lopte. Uz to, zatvorio je 202 centimetra visoki Miović sve prilaze košu.

Dubrovnik je čak bio bolji u obrani na početku utakmice, koju je otvorio vodstvom 11:0. Kao i u polufinalu protiv Broda, uvjerljiv od samog početka. Nakon prve četvrtine 16 koševa viška. U napadu opet 30 i više po četvrtini. Protiv Broda takav u prve tri četvrtine, sad u finalu protiv Šibenika u prve dvije, te je na poluvremenu imao 61:32!  U trećoj je ubacio 27, a u četvrtoj 29 koševa!

Finale Kupa regija: Dubrovnik - Šibenka 117:76

Tonči Vlašić

Darko Kunce, trener Dubrovnika

Tonči Vlašić/

Petar Miović (Dubrovnik)

Husnija Habul, pomoćni trener Dubrovnika

Miović je, računajući sve službene utakmice, imao ove sezone sedamdesetak utakmice – istaknuo je taj podataka Kunce, koji nije na završnom turniru mogao računati na sve. Nedostajali su Luka Salatić i Ivano Prlj.

Dubrovnik je kroz Kup regije dokazao kako mu je mjesto u prvom razredu, ali regija jug, Dalmacija, ima tek tri mjesta u Jedinstvenoj ligi kadeta, te su unutra samo Zadar, Split i Puntamika. Savez je za ostale organizirao novo natjecanje. Dubrovnik je u konkurenciji osamdesetak klubova osvojio ovaj trofej. Znao je pobjeđivati i sa 70, 80 razlike. Ukupno je trebao proći šest kola do finala, ostvariti sedam pobjeda za trijumf.

Zanimljive su brojke Košarkaškog kluba Dubrovnik ove sezone, koja još nije zaključena jer dječake do 12 godina idući mjesec čeka državno prvenstvo. Finale Kupa regija za kadeta bila je točno 140. službena utakmica u sezoni 2022./23.

Šlag na kraju. Osim što je Dubrovnik uvjerljivo osvojio Kup regija, konkurencija uistinu nije imala izgleda, Miović je finale, koje je dobiveno sa 117:76, zaključio s 54 koša za 34 minute u igri, pogodio 21 od 33 šuta iz igre, te ubacio 5 od 6 slobodnih bacanja, imao 10 skokova, 2 asistencije, 3 osvojene lopte i blokadu! Valorizacija 53!

Najbolji je strijelac završnog turnira, naravno, i najbolji igrač.

Dubrovnik slavi lijep uspjeh. Pobjednik je Kupa regija!

FINALE KUPA REGIJA

Dubrovnik – Šibenka 117:76

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Suci: Denis Bajramović, Jelena Šakić i Antonio Malekinušić. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

DUBROVNIK: Luka Gulan (9), Ivo Njire, Mateo Muhoberac (11), Matija Bačić (7), Antun Prebisalić (5), Leo Vrtikapa (5), Domagoj Bjelopera (2), Ivano Lučić (5), Petar Miović (54), Džan Suljević (2), Ivan Babić (16), Niko Grošeta (2). Trener: Darko Kunce, pomoćni: Husnija Habul.

ŠIBENKA: Andrija Slavica (13), Jure Zeljak (7), Ivan Vranjković (5), Vito Sutlović (15), Tpni Štampalija (6), Sebastian Rakić (2), Lovre Tanfara (4), Aldo Božikov, Ante Matić (10), Gabrijel Menđušić (14). Trener: Zoran Huljev, pomoćni: Miro Jurić.

Četvrtine: 31:14, 30:18, 27:23, 29:21.

Dubrovnik slavi osvajanje Kupa regija za kadete

MVP - Petar Miović (Dubrovnik)

Kadeti Dubrovnika s trenerom Darkom Kuncom i Husnijom Habulom (nedostaje od trenera Maro Lučić) - pobjednici Kupa regija 2023.

19. travanj 2024 08:13