KošarkaDJEVOJČICE DO 13 GODINA

Kakav preokret! Ragusa u finalu prvenstva Hrvatske! Gubila početkom nastavka i sa 16 razlike, a kad je povela u produžetku...

20. svibnja 2023. - 20:07
Mara Koncul (crveni dres, Ragusa) - triple double (13 koševa, 17 skokova i 14 ukradenih lopti u polufinalu)Tonči Vlašić/

Ragusa u finalu prvenstva Hrvatske za djevojčice do 13 godina, te će u nedjeljnom finalu na Baldekinu igrati protiv domaćina, Šibenika, koji je u prvom polufinalu svladao Vodice, dok je dubrovačka ekipa bila bolja od riječkog FSV-a.

I dok je u prvom polufinalu odluka o pobjedniku pala u zadnjih pet minuta četvrte četvrtine (10:1 za Šibenik, bilo je 35:35 u 35. minuti, a na kraju 45:36), u drugom se igrao produžetak od pet minuta, a u njemu Ragusa uoči zadnje minute gubila 58:56. U zadnjih 60 sekundi prvo je Barbara Skaramuca izjednačila na 58:58, a potom Mia Vuksanović pogodila za 60:58, prvo vodstvo Raguse na utakmici. U preostalih 50 sekundi lopta nije prošla kroz obruč, a Ragusa je bila ta koja je mogla riješiti pitanje pobjednika. I kad nije, zadnji napad je imao FSV, ali nije uspio izjednačiti...

Barbara Skaramuca (Ragusa)

Tonči Vlašić/

Ragusa je početkom nastavka gubila po 16 razlike (22:38 i 24:40), minuti i 34 sekunde prije kraja četvrte četvrtine uspjela je izaći iz minusa – Taira Dragojević Škaljić je izjednačila na 53:53. Kad je do kraja ostalo 43 sekunde Andrea Pavišić je pogodila za 56:53 FSV-a, a nakon toga, 31 sekundu do kraja, Mara Koncul pogađa jedno slobodno bacanje, a 19 sekundi do kraja je uspješna za dva (56:56). Pavišić nakon toga ne pogađa, a pogađa u produžetku za 58:56 vodstvo riječkog sastava. Ipak, nakon toga 4:0 Raguse, koja će igrati finale.

Alma Majstorović, trenerica Raguse

Finale je Ragusa pod vodstvom Alme Majstorović izborila u sastavu: Meri Čolović, Nika Koprivica (2 koša, 8 skokova, 5 asistencija), Barbara Skaramuca (6 koševa, 11 skoova, 7 ukradenih lopti), Greta Preljević, Tia Tokić, Marta Vuletić (10 koševa, 7 skokova, 2 asistencije), Mara Koncul (13 koševa, 17 skokova, 5 asistencija, 14 ukradenih lopti), Mia Vuksanović (6 koševa, 2 ukradene lopte), Natali Petronio (4 koša, 4 skoka), Taira Dragojević Škaljić (7 koševa, 12 skokova) i Petra Jerkić (12 kopševa, 10 skokova, 2 blokade).

Finale se u Šibeniku igra u nedjelju, 21. svibnja, s početkom u 13 sati.

RAGUSA NIŽE USPJEHE

Seniorke su ove sezone osvojile duplu krunu, prvenstvo i kup, a mlađe kadetkinje Raguse, igračice do 15 godina, nedavno su bile treće na završnici prvenstva Hrvatske. Sad su djevojčice do 13 godina dubrovačkog kluba osigurale medalju s državnog, pitanje je samo kojeg će sjaja biti, zlatnog ili srebrenog.

U ponedjeljak i utorak, 22. i 23. svibnja, u Gospino polju se igra Final four prvenstva Hrvatske za kadetkinje do 17 godina (polufinala: Ragusa - Trešnjevka 2009., te KAŽL - Zagreb).

20. travanj 2024 12:28