KošarkaŠPANJOLSKA

Jedan Dubrovčanin će sigurno igrati u finalu doigravanja za prvaka, samo koji?

31. svibnja 2023. - 23:52

Jedan Dubrovčanin će igrati u finalu španjolskog prvenstva, koji? Ante Tomić ili Mario Hezonja? Nakon što je Tomić s Joventutom priredio iznenađenje, te izbacio s 2:0 Baskoniu, koja je bila druga u ligaškom dijelu, Hezonja je s Real Madridom također u dvije utakmice svladao Gran Canariu. Prvu je dobio uvjerljivo kod kuće, sad s 89:81 drugu u gostima. Joventut i Real Madrid su suparnici u borbi za finale.

Pamtit će se kako je Real u 33. minuti imao vodstvo 74:58, a kako je četiri minute poslije domaćin izjednačio na 79:79. Ipak, kraljevski klub je u zadnje tri minute bio opet onaj stari, te ništa od iznenađenja i izjednačenja na 1:1.

Hezonja je u drugoj utakmici postigao 7 koševa i imao 5 skokova.

ČETVRTFINALA

Barcelona (1) – Valencia (8) 1:0, Tenerife (4) – Unicaja (5) 0:1, Baskonia (2) – Joventut (7) 0:2, Real Madrid (3) – Gran Canaria (6) 2:0.

26. travanj 2024 01:14